Samuxda “Strateji tərəfdaşlığın və qarşılıqlı etimadın təzahürü” adlı dəyirmi masa keçirilib
20 fevral 2026-cı il tarixdə YAP Samux rayon təşkilatının Suvarma Sistemləri İdarəsi (SSİ) ərazi partiya təşkilatında partiya üzvlərinin iştirakı ilə Prezident İlham Əliyevin fevralın 15-də Serbiya Respublikasına səfəri ilə əlaqədar “Strateji tərəfdaşlığın və qarşılıqlı etimadın təzahürü” adlı dəyirmi masa keçirilib.
Dəyirmi masada çıxış edən YAP Samux rayon təşkilatının sədri Gündüz Bayramov vurğulayıb ki, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən müstəqil və balanslaşdırılmış xarici siyasət Azərbaycanın beynəlxalq aləmdə mövqelərini əhəmiyyətli dərəcədə möhkəmləndirib. Ölkəmiz müxtəlif regionlarla qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq münasibətləri quraraq siyasi dialoqu və iqtisadi tərəfdaşlığı genişləndirir. Dövlət başçısının fevralın 15-də Serbiya Respublikasına səfəri də bu siyasətin tərkib hissəsi kimi qiymətləndirilib və iki ölkə arasında əməkdaşlığın inkişafına əlavə təkan verdiyi vurğulanıb.
Daha sonra çıxış edən partiya fəalları Ramin Bayramov, Asim Nəsibov, Süleyman Cəfərov bildiriblər ki, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə həyata keçirilən ardıcıl və məqsədyönlü xarici siyasət strategiyası Azərbaycanın beynəlxalq münasibətlər sistemində etibarlı və güclü tərəfdaş kimi mövqeyini daha da möhkəmləndirir.